Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Já a seriály II.

21. února 2014 v 12:00 | Hok Wolker
Věřte tomu nebo ne, ale já dodržela svoje slovo! Je tu pokračování Já a seriály! A ano, tentokrát se hodlám bavit o seriálech s dobou trvání kolem 40 minut. Navíc dnešní vydání bude zaměřené na sci-fi a fantasy. Jednak protože takové seriály mě baví nejvíc, ale také, že už konečně vám musím představit...A s ním spojená věčná otázka; Proč ten seriál zrušila po první řadě televize Fox?! Otázka, kterou si položil snad každý, kdo tento seriál viděl.
14 dílů a film, to je celková bilance tohoto seriálu. Doba, kterou strávíte tím, že budete hlavní postavy milovat, příběhy prožívat a doufat, že se stala chyba a ještě někde na internetu najdete pokračování tohoto příběhu o posídce vesmírné lodi Serenity, kteří se živí jako pašeráci a zloději. Je to zvláštní kombinace scifi s mixem country hudby a úžasným kontrastem moderních technologií (vesmírných lodí) a nově osídlených planet, kde lidí žijí na úrovni někdejšího divokého západu. Osobně jsem si oblíbila téměř všechny hlavní postavy. Obzvlášť lodní mechaničku Kaylee a kapitána lodi Malcoma Reynolda. Ale i ostatní postavy jako Jay a jeho milovaná zbraň Vera (Věra - záleží na překladu), Pastor Book, Doktor, River a úžasně nedospěle se chovající pilot Wash a jeho vážná manželka Zoe.
Seriál více než doporučuji. Kdybych mohla, tak vás posadím na židli, přivážu k ní a pustím vám to. Ale garantuji vám, že po druhém dílu už nikdo z vás nebude chtít odejít.
Na závěr mé ódy na FIrefly bych chtěla dodat, že herci, režisér a celý štáb se dohodli, že pro své fanoušky natočí aspoň film, který vysvětlí některé věci a dodá celé věci jakési uzavření. Serenity jako takový je film zajímavý, vžene všem milovníkům Firefly slzy do očí. Je v něm jasně vidět, že bylo ještě hodně odhalení, které na nás nečekali a že vše se muselo "naštosovat" do jednoho celovečerního filmu. Je to škoda, nicméně i za toto malé uzavření patří všem kolem Firefly díky.

Druhým seriálem je Grimm.
Kdo by neznal pohádky bratří Grimmů? V poslední době snad až příliš omýlané téma, ale i tak mě tento seriál uchvátil. Zahrává si s otázkou, co kdyby Grimmové nebyli pohádkáři, ale zdokumentovávali příšery, které lovili? Jedná se o fantasy seriál ze současné doby. Nazvala bych to pohádkou pro dospělé. Kladně hodnotím i fakt, že na začátku každého dílu je citát, který přibližuje Wesena (fae, nadpřirozenou bytost), o nějž se bude jednat v dalších 40 minutách. Hlavní postavou je Nick Burkthart, detektiv Portlandské policie, který začne vidět divné věci. Ve skutečnosti získává důležitou schopnost Grimmů, dokáže vidět Weseny, když jsou rozčilení, či jinak vyvedení z rovnováhy. Řeší neobvyklé případy, které díky jeho nadání dostávají smysl.
Osobně mám seriál ráda i kvůli tomu, jak pracují s němčinou a dokáží ji zapracovat do amerického seriálu. Upřímně se přznávám, že Němčinu mám ráda, i když s ní nejsem už moc v kontaktu. Ale nebojte. Jsou to jen malé vsuvky, popřípadě přečtená pasáž z nějaké z knih o Wessene. Termín Wesen sám o sobě je německým slovem znamenající bytost.
Malé upozornění na konec. Nepouštějte si to za žádných okolností v českém dabingu!


A nakonec tu máme Lost girl.
To je opět z trochu jiného soudku.
Pokud jste zvládli Game of Thrones, zvládnete i množství obnažených těl v tomto seriálu. Ačkoliv... možná je jich o trochu méně než v GoT. Hm... to se musí ještě posoudit.
Seriál je o Bo, ženě, která netuší, že je sukuba a tak občas dotykem vysaje z chlapů a žen trochu života, někdy trochu víc. Díky okolnostem se spřátelí s mou favoritkou, obyčejným člověkem, Kenzi a společně objeví, že v lidském světě přežívají bytosti až kouzelné, aniž by o nich kdokoliv věděl. Nezařadila bych ho mezi nejlepší seriály všech dob, ale postava Kenzi mě naprosto uchvátila. Ano, první série byla dobrá, druhá už trochu vázla a nyní? Nyní sleduji seriál už jen ze setrvačnosti. Nechci mu moc křivdit, určitě má své pro. Například pánskému osazenstvu by mohl přijít vhod dekolt hlavní hrdinky. Slečny mohou slintat nad úžasným tělem vlkodlaka a detektiva Dysona.
Hlavní hrdinku kromě velkého poprsí charakterizují rozporuplné vlastnosti. Ačkoliv je sukuba a vyspí se v seriálu s kdekým, pořád je podle protoctví cnostná. Je vyvolená, samozřejmě, nechce se nikomu podrobovat a vždy dělá věci po svém. Podle mne to trochu s těmi kontraksty přehnaly a je to už takové moc šroubovité a nesmyslné na mě, ale na střelenou Kenzi vždy ráda vidím i s její extravagancí a veškerou nehynoucí energií a rychlou mluvou.

Abych byla upřímná, mám seriálů na téma fantasy, sci-fi víc. Game of thrones je skvělý seriál, ale neodvážila jsem si o něm napsat víc, protože jsem neviděla poslední sérii. Walking dead, to je to samé. Fringe? Hm, tam mě čekají ještě tři série, ale prý to se seriálem jde stejně z kopce. Nebo Volání mrtvých by stálo za zmínku. Nebo oddychovka a seriál pro teenagery, Teenwolf. Je toho ještě hodně a já nechci psát moc dlouhé články, protože vím, jak to mají lidi s časem a čtením vůbec. Ale doufám, že i tenhle krátký výčet a přiblížení seriálů, které znám vás zaujal. I kdyby jen jeden název, nebo nějaká postava...

Otázky pro vás:
Nějaký seriál, na který jsem zapomněla?
Máte raději hlavní hrdiny, kteří jsou neomylní, nebo jejich praštěné poskoky?
 


Komentáře

1 Hope Hope | 21. února 2014 v 13:16 | Reagovat

Juch :)
1. K Firefly (btw Jayne, ne Jay :)
Víš, že teď nově vyšel komiks? Jmenuje se Leaves on the Wind a je to vlastně pokrčování po Serenity... Vydává to zase Dark Horse, jako všechny předchozí Firefly komiksy... A mají tam i preview: http://www.darkhorse.com/Comics/23-608/Serenity-Leaves-on-the-Wind-1-Dos-Santos-cover
2. Ke Grimmovi :)
S nadšením jsem koukala na první sérii, a i když mi to přišlo nový, zajímavý a jiný, pořád jsem měla pocit, že seriál měl mnohem větší potenciál, který nebyl využit tak, jak mohl být... Jo a Monroe all the way http://www.deviantart.com/art/Grimm-271852107
3. O Lost Girl slyším poprvé, docela to zní fajn :)
4. a) Co se sci-fi a fantasy týče... Asi ne... Snad jen Vampire diaries,který jsou ale dost profláklý a ani ne tak dobrý... Pak Once upon a Time, ale to znám jen z doslechu...
4. b) Rozhodně poskoky... Obecně mám radši postavy, ke kterým si divák musí trochu hledat cestu, než perfektní mary-sue... Třeba v posledním Thorovi sem měla mnohem radši trhlou a trochu mimoňskou Darcy, než perfektní a dokonalou Jane... Perfection is boring :) A dokonalá postava, ke který bych se mohla přirovnat, vcítit se do ní a těšit se na každou scénu s ní se docela těžko hledá...
A proto mě nikdy nepřestane udivovat to, že pro Firefly dokázali napsat takovýhle postav hned 9...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama