Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Já a seriály

11. února 2014 v 12:00 | Hok Wolker |  Deník HW
Jelikož měl článek Já a knihy takový úspěch a upřímně řečeno, měla jsem již vymyšleno volné pokračování, tak dnešní článek bude na podobné vlně. Nepůjdeme ze světa příběhů, jen se přesuneme do jiného pododdělní. A nedělejte, že nevíte, co to bude. Přečetli jste si nadpis, takže nač se tvářit, že vás tu něco překvapí ? Snad jen dodám, že seriály pro mě jsou možností relaxace a zaplňují prázdné chvilky, kdy potřebuji přehlušit myšlenky, nebo jen jím u monitoru. Snad proto jsem se jim v poslední době věnovala více než kdy předtím. Nebo to možná bude kouzlem internetových stránek, na kterých najdete vše, co chcete vidět (I to co nechcete).
Tento článek bych chtěla věnovat ale seriálům s kratší délkou epizody. Mluvím o přibližných 20 minut, tedy něco, co se hodí na chvilku relaxace, než se zase někam musí běžet.V překladu Průměrňákovi. Seriál o americké rodině, která se sotva drží nad vodou po finanční stránce. Rodinka se skládá z Frankie a Mikea Hecka a tří dětí typického středoškolského sportovce Axla, Sue, která se mermomocí být v něčem dobrá, a malého až příliš sečtělého Bricka. V některých chvílích není možné se s nimi nezasmát nad jejich osudy, jindy je však třeba potlačit slzu a soucítit. Důležité ale je, že jakmile vás seriál jednou chybí, už vás jen tak nepustí. Není to ten smutný případ, kdy vás druhá nebo třetí řada zklame. Jen děti pomalu začnou růst a zažívat jiné věci a měnit se. Takový malý svět v rychlejším sledu. Momentálně vychází pátá řada seriálu.


Seriál, díky kterému jásám pokaždé, když se objeví jeho nový díl online. Jste-li fanoušky Scrubs, jsem si zcela jistá, že si najdete zalíbení i v tomto seriálu. Pokud máte chuť dívat se na něco, kde jsou postavy až přehnaně vyeskalované do extrémů a nechcete nic než pobave, jste tu správně. Brooklyn Nine-Nine popisuje prostředí policejní stanice, kde vládne svóu šíleností Jake Peralta, přílišnou brutalitu dává najevo Rosa Diaz, výchovu z ulice reprezentuje civilní zaměstnankyně Gina Linetti. To, že může být jemná duše v těle člověka s tělem profesionálního wrestlera dokazuje seržant Terry Jeffors. Nesmím opomenout ani Charlese Boyla podivína a osobního fanouška Jakea a také detektiva Amy Santiago, která je naprostým opakem toho, co představuje Peralta. Všem dohromady velí nově dosazený kapitán Holt, ze kterého nikdy nevyčtete, jak se cítí. Možná se divíte proč jsem vyjmenovávala všechny hlavní postavy, ale teď to jinak nešlo. Seriál je právě postaven na nich a jejich výstřelcích. Právě vychází první řada.


Moje srdcovka z dřívějších let. Opět šílenost na entou. Seriál je z prostředí veřejné školy Greendale, která neučí teenagery, ale naopak dospělé lidi, kteří si chtějí dodělat školu a získat diplom. Hlavní hrdina Jeff Winger se ve snaze dostat jedné ze 'spolužaček' pod sukni tím, že si s ní domluví studijní skupinu, jenže to ještě netuší, že se k nim připojí další čtyři lidé a vytvoří se tak - pro nás diváky naprosto zbožňovaná - parta. Nechci kopírovat text z csfd, proto vás na něj jen odkáži, je to tam vystižené naprosto přesně a i hodnocení mluví za vše. Ale abych se přiznala, už netuším jaká řada vychází. Musím dohnat své resty to přiznávám, ale když je mi s náladou úplně nejhůř, zapnu si jeden z mých naprosto favorizovaných dílů z tohoto seriálu.


Samozřejmě je více seriálů a záměrně jsem vynechala Teorii velkého třesku a Jak jsem poznal vaši matku, protože mi přijde, že tyto seriály jsou známé všem. Chtěla jsem naopak poukázat na takové, které se tak neprosadily. Ještě jsem chtěla zmínit úžasný seriál New girl, ze kterého jsem byla unesená, ale jelikož jsem měla problémy s přehráváním tohoto seriálu, nikdy jsem se nedostala za šestý díl.

A teď vy.
Které zajímavé seriály jsem opomněla?
Preferujete 20 minutové, nebo delší seriály?
Mám udělat pokračování o seriálech s delší dobou trvání?

 


Komentáře

1 Paichichi(Paia) Paichichi(Paia) | Web | 12. února 2014 v 8:57 | Reagovat

Strašně dlouho mě žádný seriál nezaujal, až jsem si pustila jeden, který byl tak nějak úplně mimo mojí ligu, ani vlastně nevím, jak mě to napadlo. Určitě ho znáš, jmenuje se Breaking bad (v českém překladu Perníkový táta). Má to všechno, co očekávám od dobrého seriálu: Zvraty, napětí, trocha černého humoru a morální otázky. Díl má tak 40 minut, což je normálně délka, kterou jsem byla ochotná odpustit jen Hře o trůny, ale tady jsem to taky kupodivu zvládla (problém je, když je na konci zvrat jako vrata a člověk ví, že dalším dílem zase zabije 40 minut). Z kratších seriálů preferuju South Park (ale tam nějaká hlubokomyslnost není, spíš taková blbina na odreagování, i když trilogie ve stylu Hry o trůny a teorie toho, že je G.R.R. Martin posedlý penisy má něco do sebe)a mám rozkoukáno anime Ergo Proxy (přesný opak South Parku-hrozně deep, temný, depresivní, není tam Cartman).
A díky za tip, Community si budu muset pustit, hraje tam Ken Jeong!:D

2 Hope Hope | 12. února 2014 v 16:27 | Reagovat

Vidím nadpis, čekám Firefly a ty píšeš o 2Oti minutovkách... :/ :(
Z toho, co jsi zmiňovala znám jen New Girl, kterou jsem ale taky kvůli technickým problémům přestala sledovat a nějak jsem to ještě nedohnala... A asi víc sleduju delší seriály... Z těch kratších jen TBBT a HIMYMa... A když je nejhůř a nevím na co koukat dál a Přátelé...
Jo kecám... Když potřebuju zabít čas u jídla, učení nebo psaní bakalářky tak si na odreagování většinou pustím Whose Line Is It Anyway? (Tu starší americkou verzi s Drewem Careym)
Ale tipy zajímavý... Community a The Middle dám možná někdy v budoucnu šanci ;) Díky :)
Doufám, že v příštím článku už Firefly bude!!! O:)

3 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 12. února 2014 v 20:25 | Reagovat

[1]: Ano, slyšela jsem o tom, prý je to moc dobré, určitě to mám někdy v plánu :)

[2]: Promiň, že jsem tě zklamala, ale Brooklyn Nine-Nine mě tak okouzlil, že jsem ho musela představit svět a pak jsem si vzpomněla na tolik dobrých seriálů, že jsem si řekla, že udělám zvlášť 20 minutové a někdy (až to projde schválením čtenářů) ty delší, ale i tak budu mít problém vytáhnout ty tři do jednoho článku... Možná udělám výjimku, nebo víc dílů, ještě uvidím, ale o Firefly se určitě zmíním! :)

4 Kate Kate | 17. března 2014 v 20:50 | Reagovat

Až nebudu vědět co s časem.. Jediné zmiňované znám Scrubs (Coxey is hell foxey).
Jo a výtka - překlepy a chybky, takhle by to nešlo ! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama