Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Prodavač snů(Povolaný)–Augusto Cury

6. listopadu 2011 v 0:55 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts

Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už samotný název mne upoutal. Říkala jsem si, kdo nebo co je prodavač snů. Popis mě v tom jen utvrdil.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
změna myšlení
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
napravit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nejvíc mne připomíná postava, která vlastně celý příběh vypráví. Je to univerzitní profesor, který se stane jedním z následovníků mistra, obchodníka snů, přesto, že se chce učit od něj, má neustále pochyby a nemůže se jen tak oprostit od předsudků a objevuje své nedostatky, své chyby.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kniha mi jednoznačně otevřela oči. Skvěle ukázala bláznovství nás všech. Jak se pachtíme za penězi, úspěchem, uznáním a přitom umíráme, aniž bychom skutečně žili. Umíráme, aniž bychom si plnili sny. Její největší plus? Je poučná a otevírá oči zaslepeným myslím. A opravdu do konce netušíte, co se tam ještě stane, jaké nové poučení prodavač snů připraví.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Neměla jsem ráda Bartoloměje, opilce, který byl sice upřímný, ale za to se choval hrozně. Ano, z předsudků a nedostatku lásky i k takovým lidem pořád trpím.
Citace z knihy:
"Jsem obyčejný poutník,
který ztratil strach, že se ztratí.
Vím, že nejsem dokonalý.
Myslete si, že jsem blázen, a smějte se mým nápadům!
Na tom nesejde!
Protože jsem poutník,
který lidem prodává sny,
chodím bez kompasu a bez diáře,
vlastně nemám vůbec nic, a přesto mám všechno.
Jsem obyčejný poutník,
který se hledá." - popěvek prodavače snů a jeho následovníků.
Upoutávka:
Na střeše mrakodrapu v nejmenované megapoli se odehrává drama. Další člověk se rozhodl vzít si život. Od pádu do hlubiny ho dělí poslední krok. Zvědavým davem, který dole dychtí po senzaci, se prodere muž, vystoupí na střechu k sebevrahovi...
a nabídne mu sendvič.
Kdo je ten podivný neznámý?
Blázen, anebo geniální znalec lidských duší?
Sebevrah se stane jeho prvním učedníkem. Spolu s tím, kterého začne nazývat svým mistrem, pak hledá další učedníky v pestré společnosti opilců, zlodějů, akademik i krásných modelek. Skupinka prochází městem a snaží se prodávat sny.
Na společné pouti se všichni učí odpouštět, nejprve sobě a pak druhým, tolerovat nedokonalost, radovat se z maličkostí a rozdávat tu radost druhým.
Naznačují svému okolí, že je třeba mít rád vlastní život, vracejí lidskost přetechnizované, zkomercializované společnosti.
Je těžké vystoupit z kolotoče, na němž se vozí většina, odmítnout jistoty a vrátit původní význam pojmům jako štěstí, přátelství a líska. jen ten, kdo se nebojí na chvíli se ztratit, může znovu najít sám sebe.
Ve vzduchu je však otázka:
Kdo je muž, který je vede?
Odpověď v závěru knihy je víc než šokující.

Zajímavosti:
Autorovi vyjde již brzy další díl.


Knihu doporučuji všem.
 


Komentáře

1 Katashi Katashi | Web | 11. listopadu 2011 v 10:34 | Reagovat

ukázka poutavá a popis velice zdařlý. Mám rád knihy, které lidem něco předají. Něco víc než jen kvalitní četu. Nové myšlenky, jiný pohled na svět. Jestli to tahle kniha dokáže? Pokud se k ní někdy dostanu, tak si ji přečtu. Ale mám trochu větší skluz. Jsem ve druháku. K maturitě mám přečtený zatím jenom Máj a Divou Báru. Ale že bych s  toho něco pamatoval? Těžko říci. Zkrátka у меня нет времени :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama