Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Krásné zlo – Rebecca James

30. srpna 2011 v 6:19 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts
Další do rubriky Knžíky v mých myšlenkách. Jen taková tozáka mimo. Mám sem psát takhle i Harryho Pottera, když ho teď čtu, nebo ne?

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Román je označován jako psychologický thriller pro mladé. To mě na tom nejspíš nejvíce zaujalo.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
bolest
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
pomstít se
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být ani jednou z hlavních hrdinek, snad možná Philippou, která vedla úspěšný život studentky psychologie a která měla úžasného mladšího bratra Micka.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Autorka si podrobně a řekla bych, že i docela trefně pohrála s pocity a jejich popisem. Většina autorů to odflákne, což mi pak většinou chybí.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Knížka je psaná v několika rovinách, teď se, prosím, neděste, nejde o dimenze, ale o časové linie. Abych byla přesnější jsou tam celkem tři takové roviny. Před vraždou Katherininy sestry Rachel,, druhá je znovu se pokoušení zapojení do života a seznámení s Alicí a třetí je život s Katherinninou dcerkou Sarah. trochu to tím pádem prozrazuje dopředu, co se stane, ale ne všechno.
Citace z knihy:
  • "Pravda nebo úkol?" vyštěkne.
Váhám, v duchu se rozhoduju. Mám tolik tajemství, tolik věcí nechci prozradit, ale tohle je jenom hra, prostě obyčejná legrace. A navíc vím, že úkol od Alice by nebyl nic snadného ani férového. "Pravda,"pronesu nakonec."Tvoje úkoly si dokážu živě představit a dnes v noci se mi fakt nechce běhat nahá po Oxford Street."
"Pravda," zapřede Alice pomaloučku, protahuje samohlásky, jako by to slovo vychutnávala. "Dobrá. Byla jsi ráda, hluboko v duši? Byla jsi ráda, že ses jí zbavila? Svojí dokonalý sestřičky? Byla jsi tajně ráda, když ji zabili?"
A náhle mám dojem, že všechno kolem mě se zpomalilo, zahalilo kalnou mlhou. Slyším, jak Robbie s naštaným povzdechem napomíná Alici, aby se přestala zesměšňovat. Tuším na sobě Philippin udivený pohled; nechápe, co to vlastně znamená, jestli to Alice skutečně myslí vážně. Cítím na paži Philippinu ruku, z jejího dotyku čiš obavy.
Ovšem já sama nevidím nic než Aliciny oči.Jsou studené, vypočítavé, s tak rozšířenými zornicemi, že jsou celé černé. Tvrdé a neústupné. Hluboké. Bez špetky slitování. Černé.
 


Komentáře

1 Alča Alča | Web | 1. září 2011 v 19:53 | Reagovat

Ta ukázka je úžasná. Když budu mít čas, určitě si tuhle knížečku seženu :) Máš pravdu, ten popis pocitů je skvělý. I z toho kousku to čiší do světa.

2 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 1. září 2011 v 21:16 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že má na tohle někdo stejný názor :)

3 Amia Amia | Web | 4. září 2011 v 1:10 | Reagovat

Psychologická thriler pro mladé? To jsem snad ještě neslyšela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama