Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Vzkříšení – Steve Alten

2. července 2011 v 11:30 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
V tomhle případě to byla zadní stránka knihy. Viz obrázek->

Tomu se prostě odolat nedalo.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
poslání
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
zachránit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nejradši bych se ztotožnila s Dominique a Lauren. Lauren byla vysokoškolačka, která už předváděla své studie lidem s docela vysokým postavením. Dominique byla zase neuvěřitelně houževnatá žena, která sice hodně protrpěla, ale podle mě udělala pro věc své maximum, což bylo víc než by většina z normálních lidí zvládla.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Moc se mi líbil začátek knížky, kdy začala dvojčata růst, všechno to kolem jejich poslání, předurčení. Ten začátek bych nechala jako samostatnou knížku, protože pro mě to byla nejhezčí část.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Ze začátku jsem oceňovala zamíchání faktů do příběhu a vědecké exaktnosti, ale pak když popisné části přesahovali pět stránek a já stejně nic z toho nechápala, začalo mi to vadit. Navíc tam byly řečené věci, které byly čtenáři naprosto k ničemu. Tyto pasáže bych vyškrtla nebo minimálně trochu zredukovala.
Zajímavosti:
Jedná se o mayské proroctví na 21.12. 2012
Citace z knihy:
  • "... kdysi se postavil do cesty kulce určené kalifornskému guvernérovi Arnoldu Schwarzeneggrovi."
  • "Ano svět bude zklamaný, ale Slunce bude stále vycházet a ptáci zpívat."
  • "Milý Jacobe!
    Mám jasně modré oči jako ty a umím číst a psát jako ty. A mám tě moc ráda. Prosím dovol, abych s tebou mohla žít. Tvoje Lilith Eve."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama