Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Talisman – Nicholas Sparks

31. července 2011 v 6:06 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Autor se mi osvědčil u knihy Milý Johne.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
štěstí
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
hledat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tuhle otázku nemám ráda.
(po deseti minutách)
Kdybych někým z knížky musela být, tak si vyberu Beth, protože její fotka nosila štěstí. A hlavní hrdina rozhodně nebyl k zahození.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Musím uznat spisovateli a překladateli jejich talent. Sparks píše velmi poutavě, že jsem knihu přečetla takřka v kuse v jednom dni. U překladatele se mi líbilo, že překládal i název hry Guitar hero, do češtiny.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
V této knížce mi výrazně nic nevadilo. Snad jen chování bývalého manžela Beth. Jeho arogance, chování rozmazleného dítěte a oplzlost, to mi vadilo.
Citace z knihy:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama