Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Červen 2011

Česko a Slovensko

30. června 2011 v 21:05 | Hok Wolker |  Deník HW


Nehodlám tu řešit, který stát je lepší v hokeji, pivu, nebo který stát má hezčí herce, to vážně ne. Jen se pokusím vyjádřit k jisté věci, která mě zaujala. Většina z vás nejspíše viděla show wipeout - souboj národů. Žádné velké překvapení na první pohled. Když lidi omrzí koukat se na ninja faktor, tak se musí pořad nějak trochu 'vytunit' a sledovanost je zase zpátky. Co mě ovšem zaráží je, že náš tým je vlastně i slovenský tým. Nechápejte mě špatně, je hezké, že se tak bratříme. Ale před 18 lety jsme se jako země odtrhly. Máme vlastní vládu, oni zas svojí, máme problémy, oni zas ty jejich. A teď, když se dokonce i v některých filmech objevuje informace, že už nejsme Československo, ale Česko. (Ano, ani nevíte, jak jsem jásala, že to bylo řečeno v Gilmorových děvčatech.) A oni se teď vydají do takového pořadu s tím, že náš tým je Český a Slovenský zároveň. Sice se tam mění vlaječky a tak, ale pro cizince, který si zapne televizi s tím, že si oddechne a zasměje se slavným osobnostem, co se snaží překonat překážky, to je jen nějaká výměna vlaječek, prostě je to tým Česka a Slovenska -> Československa. A jsme zase zpátky o nějakých pět, deset let. A to není jen v této soutěži, ale už není Česká Superstar, ale Česko-Slovenská Superstar.
(více celý článek)

Život versus služba

25. června 2011 v 23:35 | Hok Wolker |  Poslání


Máme tu další díl. A jestli váš doženu k slzám, ať už štěstí, a nebo smutku, dejte mi vědět do komentářů.
Upozorňuji, že tohle není poslední díl, ale předposlední, a nebo předpředposlední. Ani moc nečekám pozitivní ohlasy, no uvidíme...
P.S. Obrázky mi našla Káchy...

Hníp

23. června 2011 v 11:04 | Script |  O MS
Protože spisovatelská krize znamená jsem líná jako prase a poslední dobou mě zajímají víc krajky a spodničky, než psaní povídek.
To ale neznamená, že si občas napíšu prasáckou povídku jen promojimaličkost. Jsem totiž zvrhlá, hormony ovládaná, puberťačka. Ve volném čase objíždím stromy a jsem tím nejvíc prudce originální, protože tohle nikdo na svém blogu v zálibách nemá.

Ve skutečnosti jsem jenom líná. Hraju celé dny Dragon Age II. Hrála jsem demo Fable III. Stahuju dema a zase je mažu. Okusuju si nehty, protože v naší lednici je jenom plesnivej meloun.
Srsly?

Dopis?

19. června 2011 v 0:03 | Hok Wolker |  Poslání
Haháááá, tak jsem blog.cz přemohla. Ovšem až 4 minuty po půlnoci, odpustíte mi to opoždění? :)


Dítě zvané „To“ - Dave Pelzer

14. června 2011 v 20:22 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts
Dnes si dáme hořký šálek prózy...


Blíží se, pomalu, ale jistě

8. června 2011 v 20:28 | Hok Wolker |  Deník HW


Nutí vás o tom příchodu každou vteřinu, nebo alespoň velmi často, nezajímá se o to, jestli máte práci, jestli se právě musíte soustředit, nebo se chcete radovat. A sluneční paprsky si bere jako komplice, ano mluvím o prázdninách! Kdo jiný nás vyrušuje soustavně od učení se(kromě nás samých)? Příslib volna, svobody, odpočinku! A přesto nám tak trochu zavařují. Některé školy totiž nepřeřadily na pomalejší rychlost. Naopak, musíme dohánět, přidat a psát písemky, abychom neměli málo známek. Ale chápu naší školu, nechce, abychom nyní probíranou látku brali na lehkou váhu, a proto nám už slibují testy na září, nemluvě o tom, že je můžeme stihnout do 24.6., kdy se nám uzavírají s definitivní platností známky. Ale může to být daleko, horší, já už o známky nehraji, dnes byl poslední test,který jsem trošku pohnojila, ale co, bez dobrého hnojiva nikdy nevyrostou pořádné rostliny. Ale na známky se můžeme ptát jindy. Jen jsem vám chtěla říct hezké ahoj a nemít tu jen povídky a recenze na knížky, které stejně nikdo nečte. Dám vám malou otázku na závěr:
Co udělá Hok, když si do pokoje přinese jogurt a zapomene lžičku?
a) Dojde si pro lžičku.
b) Hok nejí jogurty!
c) Pokusí se jogurt dostat z kelímku jazykem.
d) Zavolá někomu, aby jí lžičku přinesl.
Odpovědi můžete psát do komentářů.
A ještě jedna prosba na závěr, v článku je anketa, tak prosím vyberte, kterou jednorázovou povídku bych měla v nejbližší době napsat.
P.S. Víte, jak krásný pocit, to je být pochválena za něco? Nádhera! :)
P.P.S. Čtu teď naprosto úžasnou knížku, sci-fi, apokalypsa 2012, dimenze, to je moje. Přejte mi to!

Frankenstein – Mary Shelley

7. června 2011 v 6:00 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts

Převyprávěl: Jeremy Taylor

Výboje

5. června 2011 v 10:55 | Hok Wolker |  Poslání
Nezapomněla jsem. Aby tu dnes bylo Poslání, tak jsem si přivstala. Doufám, že se bude líbit, za komentáře budu vděčná. A čím víc jich bude, tím dříve bude další díl... (Ano, vydírám)