Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

S elegancí ježka - Muriel Barberyová

8. května 2011 v 11:11 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts
Nějak se mi povedlo smazat si popisek, jsem prostě dobrá. Tak ho opět doplňuji. Našla jsem velmi zajímavou akci na blog.cz, jedná se o takové sdružení vášnivých čtenářů. Jsou předem určené body, na které se má zodpovědět. To mi vyhovuje, protože většinou nevím, co o té knize psát, takže tak budou vypadat ty slibované recenze. A na řadě je první kniha.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dostala jsem ji darem od kamaráda. Takže, ne, nevybrala jsem si ji dobrovolně.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
filozofický pohled (na svět)
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
zamyslet se
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nejraději jsem měla starou domácí. Jmenovala se René, byla velmi inteligentní, ale bála se světa, proto taky dělala mrzutou domovnici, i když byla ve skutečnosti milá.
Naopak jsem neměla ráda malou Palomu, která byla druhou hlavní postavou. Odepsala svět a chtěla se zabít, protože si myslela, že všechno zná a ví. A protože podle ní všichni byli neživé bytosti plavoucí v kulatém akváriu, rozhodla se zabít, místo toho aby se pokusila být jiná.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se mi, jak se vše začalo měnit, jakmile přišel pan Ozu, Japonec, který se přistěhoval do toho domu. Takže pana Ozua a jeho byt, i když bych rozhodně nechtěla záchod, který po spláchnutí hraje Requiem od Mozarta. Brr, ne, díky.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nejvíce mi vadilo, že tam bylo až moc filozofických úvah a hodně slov, které jsem vůbec neznala. Kniha byla na přečtení proto těžší a rozhodně nebyla pro každého. Většina knihy se točí kolem pohledu na svět, až pak Ozu a druhá půlka knihy tomu dala na čtivost. No, asi bych ještě nějaké našla, ale toto mi skutečně vadilo nejvíce.
 


Komentáře

1 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 8. května 2011 v 13:41 | Reagovat

To vypadá zajímavě!

2 Neriah Neriah | Web | 9. května 2011 v 17:25 | Reagovat

No, Requiem od Mozarta mám ráda, ale opravdu bych ho nechtěla poslouchat pokaždé, když bych spláchla záchod :D:D Jinak o téhle knize jsem ještě nikdy neslyšela, podívám se po ní, jestli mě zaujme...

3 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 9. května 2011 v 22:37 | Reagovat

[1]: Zajímavá je, to ano, ale musíš se začátkem skutečně prokousávat.

[2]: Hm, rozhodně není pro širší spektrum čtenářů, proto o ní není slyšet, ale třeba se zalíbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama