Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Proutkařka- Bradford Morrow

26. května 2011 v 18:00 | Hok Wolker |  Challenge-books-in-my-thoughts

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kriminálky můžu od doby, kdy jsem byla malé roztomilé děvčátko. Vlastně jsem na nich poprvé okusila knihu, myslím. A navíc k tomu duchové a věštění a nadpřirozeno? A navíc jsem si chtěla odpočinout od upírů, na moment.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
zmatené hledání
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
vyjádřit se
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak tady nemám moc na výběr, ale nevadí. Docela bych brala život Kasandry, hlavní hrdinky, ale hlavně proto, že měla syny dvojčata, i když je pravda, že bez některých jejích zážitků bych se obešla. A proutkaření zní také zajímavě. Navíc měla úžasného otce, který jí zbožňovala pomáhal jí, jak se dalo.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Rozhodně se mi líbila reálnost příběhu. Bylo to psáno v ich formě a zmatenost hlavní hrdinky a všechna její rozhodnutí a pohnutky se daly pochopit. Toto umění hodně autorů opomíjí. Troufám si to napsat velkým plusem.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
A jéjej, ani nevím. Negativum? Možná, že celá knížka byla poklidnou plavbou a popisem Kasandřina života(i když našla oběšenou dívku na stromě a podobně) a až na konci se strhla akce, která nebyla moc dobře vykreslená, alespoň z mého pohledu.
 


Komentáře

1 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | E-mail | Web | 27. května 2011 v 13:48 | Reagovat

Jj, reálnost příběhům často chybí, já se ani nemůžu vyslovit, jak strašně mi vadí nespřetrhnutelná pouta mezi lidmi, přitom stačí cokoliv, klidně i maličkost a jsou navždy rozloučeni! Neexistuje, alespoň né v naší době, něco jako opravdová láska nebo ryzí city! Je super, žes našla knihu, která v sobě tuhle pravou a reálnou stránku má :-)

2 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 29. května 2011 v 17:55 | Reagovat

[1]: že tys četla mou Pomíjivost?! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama