Názor je to nejlacinější zboží na světě a každý vám ho dá zadarmo, ačkoliv se o něj vůbec neprosíte. Oproti tomu rada je častokrát velmi drahá a dobrou radu vám dá zdarma jen dobrý přítel, který vám ze srdce přeje úspěch a štěstí...

Nejnovější počiny:

Autorita? Aha.. a to je co?

2. dubna 2009 v 21:14 | Ms. Scriptum |  Deník MS
Já vím, zase píšu. Jsem s tím otravná, nedávám vám pokoj, tenhle povídkový blog měním pomalu, ale jistě na svůj deník. Ale já si nemůžu pomoct. Přes den se ve mě nahromadí tolik myšlenek, že se potřebuju vypsat. A na to mi povídky nestačí. Už tak píšu dohromady Immortalitas, spolu s The Assassins a Scientists, což jsou dvě jednorázovky. A pak tu máme je Po svrhnutí, což má mít ještě dva díly a já nejsem schopna si k tomu sednout a dopsat. Ach jo. Jsem líná? Asi ano. Ale nemůžu si pomoct. Vždy, když dorazím ze školy, jsem vycuclá. A dneska se ještě musím učit na nějakou tu Severní Evropu. Díky Bohu (nebo někomu jinému, kdo je za to zodpovědný), že je to docela lehké. Tedy, jestli do toho nebude cpát svoje obvyklé "Která řeka protéká tím a tím městem?" Nevím, nevím a nevím. Mně dělá problém si zapamatovat, že Prahou teče Vltava a ne Labe..
Stojíš na Karlově mostě a dívaš se na Labe, nebo na labe? Ani na jedno, pod Karlovým mostem teče Vltava.
Tak na tohle jsem nachytala nespočet lidí, kterým to z nějakého důvodu přišlo hrozně vtipné. No jo, ono je to možná vtipné. Jen můj mozek zase blbne. Otázka ´jaký mozek?´ zůstane nezodpovězena.
Jako by nestačilo, že moje nová červená bunda smrděla kouřem. Ostře červená. To jsem zapověla zdůraznit. Celých 13 let nosím buď černou, nebo oranžovou a najednou si koupím ostře červenou. Opakuji: Ostře červená. To je jako kdybych si namalovala na čelo čtvereček, přišla do obchodu a řekla "Já chci lízátko." Bylo by mi možná dodáno, ale s velice zmatenými pohledy a šuškaním. Zvláštní pohledy jsem si vysloužila i když jsem si vzala tu krásnou šedou čepici. Heh. Zdá se mi to, nebo jsem toho napsala tolik, jen aby se mi podařilo dostat k hlavnímu tématu? Zdá, nebo ne?
Mám hrozné problémy s autoritami. Nedávno jsem se skoro angličtinářce vysmála do obličeje, že plácá nesmysly. Ano, čínská zeď opravdu není vidět z vesmíru. Ne, nedělám si srandu. Ano, opravdu si to myslí i ostatní. Mám kvůli tomu neustálé problémy. Učitelé si neustále stěžují, moji žákovskou už zdobí napomenutí, za "neslušné, drzé chování", maminka zoufalá, tatínek domlouvá (stejně, po mamince neúctu k autoritám mít nebudu, tak po kom, po kom?), ale se mnou to ani nehne. Když někdo chce respekt, musí si ho zasloužit. Opravdu, připadá vám tady někomu, že učitelka, co na vás v jednom kuse řve, sama umí ledatak blekotat, nenaučí, nevysvětlí, zdá se vám, že si zaslouží respekt? Ne, ta si zaslouží shodit zpět na zem. Například, jako autoritu rozhodně uznávám svoji trenérku z koní. Nedovolila bych si v životě odmlouvat, jelikož tato paní je vážně spička, pomůže a ví, co dělá. Někdy je tvrdá, to ano, ale chápu, že to dělá pro nás. Nebo naše chemikářka, která je vážně ta nejlepší učitelka, co jsem měla čest poznat. O chemii se toho učíme hodně. Testy taky nejsou zrovna peříčka. Ale ta to umí tak skěle podat, že ji za to obdivuji. Pamatuji si, že jsme měli o hodině na inspekci ředitele. Nic se mu nezdálo, takže po hodině schytala polovina třídy napomenutí. Ale chemikářka ředitelovi řekla, že jestli má problém s jejími hodinami, ať to řeší s ní a nás nechá na pokoji. Jestli se mu zdá, že jsme neukáznění, ať to prý řeší s ní, protože ona si neumí sjednat pořádek. Podle mě je to správné. A neberte to tak, že se jí snažím nějak poškodit, protože lepší osobu by jeden těžko hledal. Jsem ráda, že ji máme. Jako autoritu naopak neuznávám výše zmiňovanou angličtinářku a pak jednu tělocvikářku. Obě jsou uštěkané, věčně špatně naladěné, nepřející a v jednom kuse se snaží někoho potopit, místo toho, aby mu pomáhali (možná mu pomáhají.. do hrobu? K šibenici? Ke kopání kanálů?). Prostě prototyp špatného učitele, jak to má zařazené Script.
A už se s vámi loučím. Z mých řečí musíte mít hlavu jako meloun :)
 


Komentáře

1 Hok Wolker Hok Wolker | Web | 2. dubna 2009 v 22:55 | Reagovat

já...musím se k něčemu přiznat.....Autority pro mě byli odjakživa starší lidi, hlavně potom cizí otcové nevim proč. Teď už se ale moje pyramida autorit poněkud změnila. Nahoře jsou lidi na který se bojim i promulvit, hned pod nima dospělí, kteří znají moje rodiče, takže se snažim dělat dobrou reklamu. pod nimi jsou učitelé, někteří, jsou i vyjímky a potom dole jsou ostatní, co mě nezajímaj :D ale co jsem to vlastně....... jo už vímxD jak vypadá totálně vygumovanej člověk, co se do něj snaží chemikářka něco narvat? Jako já sedmou hodinu ve škole, vyškově jako právě zastřižená tráva. Tak vysoké asi bylo moje iq když do mě cpali Ketony, Aldehydy, Alkoholy takže radím, chemii neprovozujte po 6 vyučovací hodině!

2 TwiXi-PoO TwiXi-PoO | Web | 4. dubna 2009 v 11:39 | Reagovat

no uvidis jak to pude dal :D

3 Katy Katy | 5. dubna 2009 v 20:18 | Reagovat

Souhlas, někteří učitelé spíše připomínají nejmenované kusy hovězího... Ale jináč se je snažím uznávat,... A když si to nezaslouží, tak jen na venek, aby nebyly problémy :D

4 Xsi Xsi | E-mail | Web | 8. dubna 2009 v 11:49 | Reagovat

Možná právě kvůli takovým dělí psychologie autority na přirozené a vynucené... ;) Mimochodem, zaujala mě ta tělocvikářka, snad ještě nikdy jsem neslyšela o dobré a hodné tělocvikářce, dál mi tu teorii potvrzuješ... Píšeš zajímavě, máš moji poklonu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama